ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ

ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ

ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΓΟΝΕΩΝ Β΄ΤΕΤΡΑΜΗΝΟ

Υποδοχή της Τιμίας Ζώνης της Υπεραγίας Θεοτόκου στην Πάφο

Συμμετοχή ομάδας μαθητών/τριών του σχολείου μας

Ερωτηματολόγιο Γονέων/Κηδεμόνων μαθητών/μαθητριών που φοιτούν στην Α΄ Γυμνασίου

«Εκ μέρους του ΥΠΑΝ, ακολουθεί ο σύνδεσμος (link) για τη συμπλήρωση σύντομου ερωτηματολογίου που αφορά στην αξιολόγηση της Σεξουαλικής Διαπαιδαγώγησης: https://forms.office.com/e/JEVffg8zjH . Η συμπλήρωση του ερωτηματολογίου θα είναι δυνατή μέχρι τις 16 Φεβρουαρίου 2024».

Ημερίδα κλασικής φιλολογίας

ΑΙΘΟΥΣΕΣ ΕΠΙΔΟΣΗΣ ΔΕΛΤΙΩΝ ΠΡΟΟΔΟΥ    ΤΡΙΤΗ 23/01/2024, ΩΡΑ : 2:55-13:35

Επιχορήγηση αγοράς Ταμπλέτας για μαθητές / μαθήτριες Γ' Δημοτικού και Φορητού Ηλεκτρονικού Υπολογιστή για μαθητές / μαθήτριες Β' Γυμνασίου (Δεύτερη Φάση)

Σταδιοδρομία

ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΓΟΝΕΩΝ/ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 6/12/2023 12:50 – 14:00

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΗ ΤΜΗΜΑΤΩΝ  22/11/2023 (Τετάρτη)

Eκκλησιασμός τμημάτων

Σε συνέχεια εγκυκλίου, με ημερομηνία 6 Οκτωβρίου 2023 και θέμα "Εθνικό Πρόγραμμα Αξιολόγησης Φυσικής Κατάστασης μαθητών-τριών "Αριστοτέλης - CyFit ". ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ-CYFIT ενημερωτικό υλικό για γονείς/κηδεμόνες.  ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ-CYFIT ενημερωτικό υλικό για μαθητές/τριες.

ΦΟΙΤΗΤΗΣ 2023: Εκπαιδευτική Έκθεση - Columbia Plaza Λεμεσός - Πέμπτη 19 Οκτωβρίου - Η.Β., Ολλανδία, Αμερική, Ουγγαρία, Ιταλία, Τσεχία Ελβετία και Κύπρο - Πέμπτη, 19 Οκτωβρίου 15:00 - 20:30

Παράταση της συλλογής δεδομένων για την Γ’ Φάση της Έρευνας Σχετικά
με το Φαινόμενο της Βίας στο Σχολείο, κατά τη σχολική χρονιά 2023-2024.
(Αρ. Σύμβασης ΓΔ 14-19)

Πληροφορίες ως προς την παροχή Δωρεάν Προγεύματος για τη σχολική χρονιά 2023 - 2024.
0. http://www.wbas.dmsw.gov.cy/dmsw/ydep.nsf/planning12_el/planning12_el?OpenDocument

1. Αίτηση γονέα-κηδεμόνα για λήψη Δωρεάν Προγεύματος
2. Σημαντική ενημέρωση_γονέων-κηδεμόνων για λήψη δωρεάν προγεύματος

Μαθητική Στολή 2023-2024

Τήρηση κανονισμού αναφορικά με τη μαθητική στολή

Διαφημιστίκο ΚΙΕ

Κανονισμοί Μέσης Εκπαίδευσης - Φοίτηση Μαθητών

Ενημέρωση μαθητών/γονέων/κηδεμόνων για την έναρξη εγγραφών στα Κρατικά Ινστιτούτα Επιμόρφωσης (Κ.Ι.Ε.) για τη σχολική χρονιά 2023-2024

6. (1) Στις δημόσιες επιβατικές μεταφορές και για τη διακίνηση προσώπων με λεωφορεία τακτικών επιβατών με κόμιστρο ανά επιβάτη, καθώς και με μέσα δημόσιων μεταφορών και/ή ιδιωτικών μεταφορών, τηρούνται οι κατευθυντήριες οδηγίες του Υπουργείου Μεταφορών, Επικοινωνιών και Έργων. (2) Η χρήση προστατευτικής μάσκας προσώπου είναι υποχρεωτική από τους εργαζόμενους και επιβάτες σε όλα τα μέσα μεταφοράς που αναφέρονται στον παρόντα Κανονισμό, τηρουμένων των κατευθυντήριων οδηγιών του Υπουργείου Μεταφορών, Επικοινωνιών και Έργων.